Wygraj z nałogiem!

terapia uzależnień, leczenie alkoholików, leczenie alkoholizmu, terapia alkoholowa, ośrodek leczenia uzależnień

Terapia alkoholowa

Konfrontacja z uzależnieniem

Pierwszym z kroków, jakie stawia się na ścieżce terapii alkoholowej musi być zaakceptowanie swojego problemu. Skonfrontowanie się z uzależnieniem oraz przyznanie słabości wobec niego nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jednak bez tego ani rusz - jest to podstawa i jeden z najistotniejszych elementów terapii.

Czy alkoholik może pić rzadko, od czasu do czasu?

Jeżeli osoba straciła możliwość kontroli ilości i częstotliwości wypijanego alkoholu to znaczy, że jest uzależniona. Oznacza to, że cierpi na chorobę alkoholową. Samo ograniczenie nie wystarczy - nawet w większości przypadków nie jest możliwe. Właśnie z powodu braku kontroli.

Rezygnacja z alkoholu musi odbyć się ostatecznie i całkowicie. Terapia alkoholowa może w tym bardzo pomóc. Najczęściej zaczyna się od detoksykacji organizmu, aby później przejść do zajęć indywidualnych i grupowych.terapia alkoholowa, leczenie alkoholizmu

Jak wygląda terapia alkoholowa?

Nie ma skutecznego leku na uzależnienie od alkoholu. Wygrana z nałogiem jest nierzadko ciężkim i długotrwałym procesem wymagającym osobistego zaangażowania. Indywidualny program terapii alkoholowej jest jednym z najskuteczniejszych metod walki z chorobą. Wspierana jest farmakologią, spotkaniami z innymi alkoholikami, wspólnymi wycieczkami, sesjami czy rozmowami.

Osobisty plan terapii będzie zależał m.in. od:

  • historii uzależnienia,
  • osobistych predyspozycji do życia w trzeźwości,
  • wydarzeń z przeszłości,
  • poziomu wsparcia ze strony najbliższych,
  • czasu trwania terapii alkoholowej.

 

Znasz kogoś z problemem alkoholowym? Nie czekaj tylko zadzwoń do nas!

  • Copyright All right reserved 2022