Wygraj z nałogiem!

terapia uzależnień, leczenie alkoholików, leczenie alkoholizmu, terapia alkoholowa, ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia alkoholizmu

Jeżeli cierpisz na uzależnienie od alkoholu, ważne abyś znał możliwości jego leczenia. Ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu mogą zaoferować Ci pomoc medyczną, a także wsparcie, którego w tym momencie najbardziej potrzebujesz by żyć w trzeźwości.

Szacuje się, że obecnie ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie pije alkohol. Alkoholizm dotyka ludzi w całej Polsce niezależnie od wieku, statusu społecznego czy wykształcenia. Wg danych z 2016 roku, na jednego mieszkańca przypadło ok. 10,4 litra czystego alkoholu etylowego. Oznacza to, że Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich pod tym względem.

Każdego roku bardzo dużo ludzi umiera z przyczyn związanych z alkoholem. Można temu w dużym stopniu zapobiec, więce jeżeli znasz kogoś, kto ma problem z alkoholem - detoks i terapia w ośrodku leczenia alkoholizmu mogą pomóc na drodze abstynencji.

Ośrodki leczenia uzależnień dla młodzieży

Nadużywanie alkoholu jest problemem dla wszystkich grup wiekowych. Według statystyk z 2018 roku młodzież w wieku szkolnym deklarowało spożywanie różnego rodzaju alkoholu w miesiącu poprzedzającym badanie:

  • piwo - ponad 70% badanych,
  • wódka - ponad 60% badanych,
  • wino - niecałe 50% badanych.

Ośrodek leczenia alkoholizmu dla młodzieży najczęściej oferuje terapię zamkniętą. Trwa ona nawet 3 miesiące.

Znasz kogoś z problemem alkoholowym? Nie czekaj tylko zadzwoń do nas!

  • Copyright All right reserved 2022