Wygraj z nałogiem!

terapia uzależnień, leczenie alkoholików, leczenie alkoholizmu, terapia alkoholowa, ośrodek leczenia uzależnień

Detoks alkoholowy

Potrzebujesz pomocy dla siebie lub kogoś z Twoich bliskich? Szukasz odpowiedniego, bezpiecznego i dyskretnego miejsca, gdzie przeprowadzany jest kompleksowy detoks alkoholowy?

Odstawienie alkoholu na własną rękę może być nie tylko ciężkie, ale także niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego właśnie najlepiej wykonać odtrucie alkoholowe w przystosowanej do tego placówce, gdzie można liczyć na wsparcie lekarzy i terapeutów.

Bezpieczna detoksykacja organizmu - czyli jaka?

Jak powinien zostać przeprowadzony detoks alkoholowy? Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo pacjenta. Odstawienie alkoholu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi, następującymi po sobie i jednocześnie objawami. Okazać się one mogą zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego tak istotne jest profesjonalne podejście.

Odtrucie alkoholowe krok po kroku

detoks alkoholowy, detoksykacja alkoholowa, detox alkoholowy, detoks alkoholPo przyjeździe pacjenta do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień w pierwszym momencie następuje - o ile to możliwe - zgoda osoby chorej na detoks alkoholowy. Jakie są kolejne etapy?

  • Pierwszymi czynnościami jest zbadanie osoby uzależnionej oraz przeprowadzenie wywiadu medycznego. Czy pacjent bierze jakieś leki? Od kiedy znajduje się w ciągu alkoholowym? Czy takie sytuacje miały miejsce już wcześniej - czy to pierwsze odtrucie alkoholowe? Itd.
  • Następnie lekarz pobiera krew do badań i podłącza kroplówki, dzięki którym pacjent odzyska równowagę metaboliczną i elektrolitową w organizmie.
  • Obserwacja stanu osoby chorej i powtórne badania. Podawanie odpowiednich leków i kroplówek - to kolejne etapy.
  • Stała opieka psychologiczna i lekarska. W razie jakichkolwiek powikłań - natychmiatowa reakcja.
  • Kiedy osoba uzależniona dojdzie już do siebie, można zacząć terapię alkoholową.

Znasz kogoś z problemem alkoholowym? Nie czekaj tylko zadzwoń do nas!

  • Copyright All right reserved 2022